Hakkımızda

1973 yılında kardeşler torna ve kaynak atölyesi olarak kurulan işyerimiz iş hayatına fason işçilik ile başlamıştır. 1975 yılında Türkiye’de ilk defa konkav yapılı sistemle küre imal etmiştir. 1976 yılında da küresel vana imalatına başlamıştır, vanada %100 sızdırmazlık sistemi geliştirmiştir.
Firmamız 1985 yılında KÜRSAN VALF SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ismini alarak kurumsallaşmıştır. İş hayatında yenilikçi ve kaliteli anlayışından sapmadan hızla ve güvenle işinin ustası haline gelmiştir.
Vanalarımız uluslararası standartlarda paslanmaz çelik ve karbon çelikten mamül madde ürünü blok ve çekme malzemeden talaş kaldırarak kaynak konstrüksiyon olarak yapılmaktadır. Vanaların kaynak ve sızdırmazlık testleri yapılarak ambalajlandırılmaktadır.
Yıllık 140 veya 160 ton paslanmaz çelik işlemekteyiz. Talep olduğunda kapasitemizi yükseltme imkanımız vardır.
Vanalarımızda kullanılan ölçüler ve toleranslar uluslararası standartlara uygundur (ASA, DIN, JIS, BS, vs.) ve bunun gibi.
Ayrıca küre imalatımızda özel küre aparatlarımızla yapılmaktadır,kürelerimiz özel olarak parlatılıp polisaj yapılmaktadır.
KÜRSAN kurulduğu günden bugüne müşterilerine,çalışanlarına ve tedarikçilerine,dürüst,kaliteli ve güvenilir bir ticaret ortamı oluşturmuştur. Siz müşterilerinin isteğine göre bilgi ve ürün yelpazesini sürekli yenileyen yapısı KÜRSAN’ı sektörün önde gelen kuruluşu haline getirmiştir.
Saygılarımızla..